Počasí z Weather Underground

Unable to get weather data from wunderground.com

sněhové zpravodajství - 18.3.2018 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Neděle, 18 Březen 2018 19:07
  • Nepomuk (cca 650 m n.m.): 9:30 hod., -8°C, do 6cm, zataženo, drobné sněžení
  • Praha (862 m n.m.): 10:15 hod., -10°C, les do 6cm, mýtina 10cm, zataženo, drobné sněžení

V Brdech během včerejška napadlo od 3 do 8cm, v polohách nad 800m se jedná o kombinaci starého cca 4cm, krytáho cca 7cm.
Brdy jsou omezeně sjízdné nad 750m, nejlépe se lyžuje na širokých cestách ,sníh je poměrně nerovnoměrně rozmístněn. Kvůli poměrně silnému větru jsou místa, kde je sníh sfoukaný až skoro na tvrdou zem, naopak místy je naváto skoro 20cm.
Nejlépe je sjízná trasa: Nepomuk - Floriánovo sedlo (Pod Plešcem) -U břízy -U vojáka - Brdce. Dále hřebenovka Praha - Sedlo Sv. Ján - údolí Temná smrčina - Pražská linka - U břízy.
Upozornění HSB: Pod sněhem místy silně zledovatělé úseky. Pěším turistům při výstupech doporučujeme přibalit pomůcky proti skluzu, hrozí pády.
Dle sdělení potkaných běžkařů je sjízdná také trasa na Tok, a to od Rusínské cesty dále k posedu s komínem a odtud cestou vedoucí přes plochu k vrcholu Toku, dalé k Carvánce a k sedlu Dlouhý Kámen a dolů po Alianci přibližně k trianglu na křížení cest Obecnice - Zaječov.

sněhové zpravodajství - 18.3.2018
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika