Přednášky a pořady na rok 2013 Tisk

Brdská edice o.s. vám nabízí v roce 2013 celou řadu akcí organizovaných především ve spolupráci s Muzeem Středních Brd a Místní knihovnou ve Strašicích. Mezi další spolupracující instituce patří kupříkladu Český rozhlas Plzeň, MKC Hořovice či sdružení sv. Vavřince ve Strašicích.

 

Nabídka přednášek na rok 2013:

„Brdy zmizelé“

Přednáškový večer spojený s projekcí známých i neznámých snímků zmizelých obcí Středních Brd. Na přednášce se více dozvíte o osudu zaniklých obcí od jejich založení až do jejich zániku v padesátých letech minulého století. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Z nejstarší brdské historie“

Historie Brd od doby bronzové do konce středověku. Přednáška spojená s projekcí, která nám přibližuje známá i neznámá historická fakta a archeologické nálezy krajiny středních Brd. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Jak se žilo v Brdech“

O zaniklých řemeslech a jejich svérázu se dozvíte nejen ze starých snímků, ale také z dokumentů, které nás kdysi běžně obklopovaly. Co jsou to lesní řemesla anebo jak se žilo hutníkům ? To vám bude osvětleno právě na této přednášce. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Literární toulky Brdy a Podbrdskem“

Kdo slavný se procházel po Brdech a kde odpočíval? Kdo se nechal inspirovat brdskou krajinou? To vše se dovíte v cyklu „ Literární toulky Brdy a Podbrdskem“, které pro vás připravil Mgr. Tomáš Makaj a Mgr. Dominik Mačas ( Český rozhlas Plzeň).

 

Nabídka pořadů Brdské edice na rok 2013:

Pověstný večer

Smutné i veselé vyprávění opověstech Středních Brd vám představí Petr Matějka a Tomáš Makaj. K poslechu vám zahraje rokycanské hudební sdružení PVE. Nebojte se přijít na strašidelný večer …..

Trocha hudby i poezie nikoho nezabije

Výběr ze své i cizí poezie vám představí Petr Matějka a Tomáš Makaj. K poslechu vám zahraje rokycanské hudební sdružení PVE.

 

Přednášky a pořady je možné objednat zde. Cena za přednášku je individuální-zohledňujeme počet návštěvníků, organizaci atd. Cestovné je hrazeno objednavatelem. V rámci přednášek nabízíme k prodeji materiály a knihy Brdské edice, které vychází ve spolupráci s vydavatelstvím Baron.