Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Přednášky a pořady na rok 2013 Tisk Email

Brdská edice o.s. vám nabízí v roce 2013 celou řadu akcí organizovaných především ve spolupráci s Muzeem Středních Brd a Místní knihovnou ve Strašicích. Mezi další spolupracující instituce patří kupříkladu Český rozhlas Plzeň, MKC Hořovice či sdružení sv. Vavřince ve Strašicích.

 

Nabídka přednášek na rok 2013:

„Brdy zmizelé“

Přednáškový večer spojený s projekcí známých i neznámých snímků zmizelých obcí Středních Brd. Na přednášce se více dozvíte o osudu zaniklých obcí od jejich založení až do jejich zániku v padesátých letech minulého století. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Z nejstarší brdské historie“

Historie Brd od doby bronzové do konce středověku. Přednáška spojená s projekcí, která nám přibližuje známá i neznámá historická fakta a archeologické nálezy krajiny středních Brd. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Jak se žilo v Brdech“

O zaniklých řemeslech a jejich svérázu se dozvíte nejen ze starých snímků, ale také z dokumentů, které nás kdysi běžně obklopovaly. Co jsou to lesní řemesla anebo jak se žilo hutníkům ? To vám bude osvětleno právě na této přednášce. Populárně naučný výklad zajišťuje Mgr. Tomáš Makaj.

„Literární toulky Brdy a Podbrdskem“

Kdo slavný se procházel po Brdech a kde odpočíval? Kdo se nechal inspirovat brdskou krajinou? To vše se dovíte v cyklu „ Literární toulky Brdy a Podbrdskem“, které pro vás připravil Mgr. Tomáš Makaj a Mgr. Dominik Mačas ( Český rozhlas Plzeň).

 

Nabídka pořadů Brdské edice na rok 2013:

Pověstný večer

Smutné i veselé vyprávění opověstech Středních Brd vám představí Petr Matějka a Tomáš Makaj. K poslechu vám zahraje rokycanské hudební sdružení PVE. Nebojte se přijít na strašidelný večer …..

Trocha hudby i poezie nikoho nezabije

Výběr ze své i cizí poezie vám představí Petr Matějka a Tomáš Makaj. K poslechu vám zahraje rokycanské hudební sdružení PVE.

 

Přednášky a pořady je možné objednat zde. Cena za přednášku je individuální-zohledňujeme počet návštěvníků, organizaci atd. Cestovné je hrazeno objednavatelem. V rámci přednášek nabízíme k prodeji materiály a knihy Brdské edice, které vychází ve spolupráci s vydavatelstvím Baron.

 

Poslední články
Brdská edice na Facebooku
Partneři Brdské edice

Tomáš Makaj - básník a spisovatel


Muzeum Strašice


Plzeňský skart


Knihovna Strašice

Kde zakoupit publikace

Pokud chcete některou z publikací Brdské edice zakoupit, můžete tak učinit prostřednictvím objednávky (možno též e-mailem) na adrese sdružení. V širším okolí Brd najdete tyto knihy a kalendáře také v muzeích a v klasické distribuční síti.

Přednášky a pořady 2013

Brdská edice o.s. vám nabízí v roce 2013 celou řadu akcí organizovaných především ve spolupráci s Muzeem Středních Brd a Místní knihovnou ve Strašicích. Mezi další spolupracující instituce patří kupříkladu Český rozhlas Plzeň, MKC Hořovice či sdružení sv. Vavřince ve Strašicích.

Celý článek

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika