Aktuální zpravodajství
Počasí z Weather Underground

Unable to get weather data from wunderground.com

Aktuální zpravodajství
sněhové zpravodajství - 23.2.2019 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Pondělí, 25 Únor 2019 18:46

Info od Marťase:

 • Nepomuk (cca 650 m n.m.), 9:00 hod. : -5°C, do 28 cm zledovatělého sněhu
 • Praha (862 m n.m.) 10:00 hod. : -6°C, do 40 cm zmrzlého sněhu
 • Malý Tok (843 m n.m.), 14:00 hod.: 0°C, do 38cm zmrzlého sněhu

V Brdech lze lyžovat nad 750m, níže je i hodně vytátých míst, jižní svahy hor jsou už místy bez sněhové pokrývky. Hřebenovka  Praha - M. Tok - Hradiště je sjízdná, lépe je však jet ve volném terénu než po cestě (ledové plotny). Momentálně je lepší použít lyže s ocelovými hranami (bakcountry ,skialpové), sníh je rychlý místy zledovatělý.

Upozornění HSB:  Nutností na túry nad 750m je zimní výbava: násmeky, hůlky s hroty... atp., nebezpečí sesmeknutí, pozor na svahy. Vše je teď v horách zmrzlé a zledovatělé!
 
sněhové zpravodajství - 17.2.2019 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Pondělí, 18 Únor 2019 21:15

Info od Marťase:

 • Nepomuk (cca 650 m n.m.), 10:00 hod. : +6°C, do 35 cm
 • Praha (862 m n.m.) 13:00 hod. : +10°C, 50 cm, jasno, slunečno
 • Malý Tok (843 m n.m.), 15:00 hod.: +11°C, do 50cm

Okruh "Buď fit" projet v úseku Nepomuk - pod vedením - Malá Praha - Praha - sedlo Sv. Ján - M.Tok - U břízy.  Ve stopě leží od 5cm do 50 cm jarního firnu. Bohužel Planýrka od rozc. Pod Plešcem do Nepomuku již nesjízdná. Cesta od Rovin na Prahu sjízdná ale zledovatělá, odbočky na vyhlídky na pPaze místy poničené od pěších. Traverz pod Malým Tokem zatím sjízdný, ale bohužel už hodně vytátého sněhu kolem stopy. Momentálně nejlepší sněhové podmínky na severních svazích, kde je sníh pevný a téměř netající.

Upozornění HSB: Sníh je místy zledovatělý a rychlý, a pokud nedojde v následujícím období k ochlazení a napadnutí alespoň 5cm nového sněhu, budou se podmínky postupně zhoršovat a bude nutno lyže vynášet výše, zhruba nad 780m.

 
sněhové zpravodajství - 14.2.2019 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Sobota, 16 Únor 2019 09:44

Info od Marťase:

 • Roželov zámeček, 12:00 hod. : +4°C, do 30 cm, slunečno
 • Třemšín (827 m n.m.), 16:00 hod: 0°C, 55cm
 • Hengst, 14:00 hod: +2°C, do 40cm, slunečno

V Jižních Brdech připadlo během úterý o něco více sněhu než v Centrálkách: od 3cm do 7cm na hřebeni. Červená tur. značka v trase Roželov zámeček - Pod Třemšínem jižní rozc. : silnice shrnutá, ale leží 5cm sněhu, místy zledovatělého. Dále Svatojakubuská (modrá tur. značka) k rozcestí Pod Třemšínem O.K., ve stopě 40cm  jarního firnu. Dále k Třemšínské boudě cesta shrnutá, ale již dříve ve stopě  od 10cm do 25cm.  Třemšínská bouda k rozc. Kobylí hlava: těžba dřeva , ale nechá se jet po okraji, hřebenovka (žlutá tur. značka) Hengst - Holý vrch - Křemel - Třemšín stopa vynikající, leží 50cm krytého 7cm nového sněhu, pro výstup severním svahem na Křemel a Třemšín doporučujeme stoupací pásy nebo vynést lyže. Žádné kameny díky velké vrstvě sněhu nekoukají. Vhodné pro backcountry a skilapy.

 
sněhové zpravodajství - 9.2.2019 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Sobota, 09 Únor 2019 22:27

Info od Karla C.:

Trasa: Nepomuk - Sv. Jan, vlhký hrubozrnný sníh v dostatečném množství. Teplota ve spodní části stoupání ve 12:00 +4°C, máza fialovým klistrem fungovala na jedničku ;)
Sv. Jan - Praha, kvalitní stopa a asi nejlepší část trasy. Praha - Na Rovinách - Padrť - Červený lom - Nepomuk, cesty protažené, ve vyšších polohách bez problému sjízdné.
V nižších polohách odtávající ledová krusta, místy už lezl ven asfalt ale s opatrností se to dalo projet.

 

Info od Standy Bárty a Marťase:

 

Trasa: Orlov - po Třemošenské cestě  - Ohrádka - Malá Ohrádka - Bohutínské sedlo - Buršovskou cestou k odbočce s Kaňskou cestou - po Kaňské  a dále po Čihadelské až na Tok - Carvánka - Tok- dopadová plocha - sedlo Dlouhý kámen- Houpák - Carvánka - U Šraňku - Čihadelská - Kaňská - Buršovská - Malá Ohrádka - Ohrádka - Orlov (cca 22 km)
 
Z Orlova po ránu na povrchu ledová krusta po pátečním dešti, lyže vynáším a nasazuji až nahoře, Martin je mladší a asi větší bojovník a tak maká na lyžích. Následuje docela příjemná pasáž až k asfaltce kolem Třemošné - stopa ucházející, ač rychlá s ledovým povrchem byla v tu chvíli docela kvalitní - tak se většinou příjemně vezeme; po ranním mrholení se objevuje slunce a modrá obloha. Od křižovatky Roviny se dostáváme na prohrnutou Buršovskou cestu - povrch je jedna ledová plotna, jedeme spíš po okraji, stoupání mě vyhání až do sněhu na krajnici (při zpáteční cestě mě potěšilo, že během dne tu  kolektivně vznikla docela prima stopa). Na Tok odbočujeme Kaňskou cestou - libuji si, cca 40-50 cm sněhu, stopa dobrá neporušená, sluníčko, sníh ve zdejších 770 mnm již nebyl tak ledovatý a tak máza trochu zabrala. Slunečná idyla dlouho netrvala a začal foukat svěží vítr, stoupáme na Tok a pak zaslouženě odpočíváme u Carvánky (před polednem +3°C). Další odměnou byly slušné výhledy (Praha, Kladno) z plochy pod Tokem, místy se však boříme do sněhu, stopa měkne a vřes se snadno propadá. Vítr neustává ani na Houpáku, potkáváme stále více lyžařů a co je s podivem i pěšáků bez sněžnic kteří se spíš zoufale snaží někam jít v 60cm místy až 80cm sněhu.. Sněhu je zde všude cca 50cm, stopa je však plná jehličí a chvostoskoků, místy dost poničená od pěších - jakékoliv sněžení by moc pomohlo. Zpáteční cesta ukázala, jak rychle počasí a asi i lidé dokážou podmínky změnit - nevím, zda je horší ledový povrch nebo měkká, rozbředlá stopa - a rovněž každý pěší, který jde MIMO STOPU zaslouží VELKOU POCHVALU, převážná většina lidí je slušných, ohleduplných, ale těch pár, kteří to neřeší nebo jim bez sněžnic došly síly, dokáží někdy změnit pohodovou jízdu v adrenalinový a vysilující zážitek. Naštěstí jsme si jej "užívali" snad jen 500m.
 
sněhové zpravodajství - 8.2.2019 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Sobota, 09 Únor 2019 06:52

Info od Marťase:

 • Obecnice, 13:00 hod:  +4°C, do 18 cm mokrého sněhu
 • U Rusínské boudy, 14:30 hod: +2°C, do 50cm zmrzlého sněhu
 • Tok (865 m n.m.), 17:00 hod: -1°C, do 60 cm polozmrzlého sněhu krytého 1cm nového

Trasa Obecnice - Octárna mokrý rozbředlý sníh, Octárna -U Rusínské boudy: ledovka, jet se nechá po straně, U Rusínské. b. - Tocká plošina: 0,5 cm krusta, Tok - protipožární pás stopa dobrá. Tok -Carvánka - rozc. pod Tokem: stopa místy poničená od pěších, rozc. Pod Tokem -Obrázecká cesta ke Kloboučku: prohrnuta, ale sjízdná, leží zmrzlý sníh, ale ne přímo led. Klobouček - Kloboučská cesta do Obecnice: stopa zmrzlá, navíc u rozc. Zelená linie  zavřena závora - hrozí náraz při sjezdu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 6 > Konec >>

Strana 1 z 6

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika