Počasí z Weather Underground
*

Zataženo

5 °C
JJZ 10.5 km/h

Pátek
Zataženo (2 ↔ 6 °C)

Sobota
Jasno (0 ↔ 8 °C)

Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Kalendář akcí
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Translate
English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish
Toplist

TOPlist

Počasí z meteostanic v Brdech
Míšov   Bezděkov p. Třemšínem  

Borek u Rokycan

  Kytín

Mapa se záznamy o stavu sněhu - měřící body vyznačeny vločkami

Legenda vloček :

alt   aktuální sněhové měření, tedy měření mladší třech dnů (včetně)
alt   medián, sněhové měření starší více jak tři dny
alt   neaktuální sněhové měření, tedy měření starší než týden
 

O našem portálu

Brdy, představované plochou téměř souvislých lesů, zelenající se přibližně uprostřed naší jinak intenzivně industriálně i zemědělsky využívané domoviny, k sobě přirozeně poutají pozornost. Ta je motivována stejně tak touhou po souznění s přírodou, jakož i zájmem o turistiku, o sport, či o regionální historii.

Webová stránka "Brdská stopa" si klade za cíl být místem setkávání lidí holdujících sportům především (ale nikoliv výhradně) zimním s klasickými turisty a také s těmi čtenáři, kteří mají o oblast Brd hlubší zájem.

Je koncipována v duchu principu "od turistů a pro turisty". Stojí na dobrovolné aktivitě mnoha amatérů zapálených pro věc, kteří poskytují pro její provoz to nejdůležitější, to jest obsah a aktuální data - zejména trpělivě sbírané údaje o stavu sněhu a sjízdnosti běžeckých tras v zimním období.

V tomto smyslu je na Brdech skutečně na co navazovat. Vždyť jedna z prvních turistický tras vyznačených ještě na sklonku 19. století v někdejším Rakousko-Uhersku byla cesta z Řevnic na Babku a Skalku a první dálková trasa, vytvořená pár let před začátkem první světové války, směřovala od Prahy směrem k Šumavě právě přes Brdy. Brdská stopa je jedním z pokusů v započatém díle pokračovat, byť v dnešní době se již jedná o činnost podstatně méně průkopnickou, zato však sofistikovanější a díky pokroku také technicky vyspělejší.


Jako zajímavost lze uvést, že myšlenka turisticko-lyžařského portálu pro Brdy má za sebou delší genezi, která je zachycena od nápadu až k realizaci v článku "Jak šel čas".


Původní webové stránky Brdské stopy (umístěné na Google sites) se nacházejí ve své finální a "zakonzervované" podobě na této adrese.

Brdská stopa na Facebooku
Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika