Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Nová kniha "Hřbitove, hřbitove, zahrado železná" Tisk Email
Napsal uživatel RNDr. Martin Lang   
Středa, 02 Říjen 2013 18:09

Brdská edice ve spolupráci s vydavatelstvím Baron a Muzeem Středních Brd ve Strašicích vydala novou knihu autorů Jany Bělové a Martina Langa „Hřbitove, hřbitove, zahrado železná“. Publikace pojednává o dosud v literatuře poněkud opomíjených památkách, funerální litině, především na hřbitovech Brd, Podbrdska a širšího okolí. Vyvětluje jak a proč vznikaly litinové připomínky zesnulých, jejich typologii a symboliku. Současně zájemce provede po hřbitovech na Rokycansku, Rožmitálsku, Hořovicku a Berounsku s ukázkami toho nejzajímavějšího z oboru. Text bohatě doprovází převážně barevne fotografie z terénu.

Publikace bude pokřtěna 11. října v 17 hodin v Malém sále Společenského domu ve Strašicích, kde proběhne i autogramiáda a přednáška J. Bělové na téma „Co v knize nenajdete“ – o nových poznatcích ze starých pražských hřbitovů na Olšanech a Malostranském hřbitově.

Cena v Brdské edici 230,- Kč.

 

Kde zakoupit publikace

Pokud chcete některou z publikací Brdské edice zakoupit, můžete tak učinit prostřednictvím objednávky (možno též e-mailem) na adrese sdružení. V širším okolí Brd najdete tyto knihy a kalendáře také v muzeích a v klasické distribuční síti.

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika