Počasí z In-Pocasi.cz
Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Muzejní noc Strašice 2015 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Pátek, 05 Červen 2015 19:32

Muzeum Středních Brd ve Strašicích ve spolupráci se soukromými sběrateli a Obecní policií Strašice si Vás dovoluje srdečně pozvat na VI. strašickou Muzejní noc, téma: „ŠLÁPNI S DĚDOU DO PEDÁLŮ!“ v sobotu 13. 6. 2015 od 18 do 24:00 hodin

Příjezd na historických kolech vítán, vstupné dobrovolné.

Strašická Muzejní noc 2015 bude letos netradiční. Koná se pod názvem „Šlápni s dědou do pedálů“ a jejím hlavním bodem programu je výstava starších a starých typů kol i mopedů. Do výstavy tentokrát přispěli ze svých sbírek především soukromí sběratelé. Návštěvníci se mohou těšit na řadu opravdových veteránů. Výstava potrvá do 31. 7. 2015.

Muzejní noc je však především zaměřená na dětského návštěvníka. V jejím rámci proběhne dětský závod cyklistické všestrannosti, který zahrne nejen jízdu na čas, ale i bude obsahovat i dopravně-výchovnou část (test základních dopravních značek), jízdu zručnosti (slalom, přejezd houpacího prkna, překonání terénní překážky. Nedílnou součástí je i hodnocení technického stavu kola mladého závodníka. Z těchto důvodů se na organizaci Muzejní noci a cyklistické soutěže podílí též Obecní policie Strašice. Trať povede areálem astrašických kasáren. Pro nejmenší, kteří na kole jezdit ještě neumí, je připraven sprintérský závod na tříkolkách či odrážecích vozítkách.

Startovní listina je otevřená po celou sobotu v pokladně muzea od 10 do 11 hod. a od 13 do 16 hod., dodatečný zápis je možný těsně před soutěží od 17:30 do 17:45 hod. Zápis do starrtovní listiny je bezplatný. Zapsat se je možné, a to od pondělka do pátku před muzejní nocí na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vítězové tří věkových kategorií se mohou těšit na medaile, malou sladkou pozornost a Pamětní list obdrží každý dětský závodník.

Během závodu bude vytyčená trať uzavřená pro dopravu.

Muzejní noc oživí svým koncertem pod širým nebem i strašické hudební těleso Colegium musicum. Zajištěné je samozřejmě i občerstvení, o něž se postará již osvědčená obsluha z restaurace Berten.

Možná přijede i vysoké kolo! Anebo taky kostitřas…

 

Program strašické muzejní noci, ročník VI., 2015

 • 18:00 zahájení
 • 18:15 Start dětského závodu cyklistické všestrannosti areálem Strašických kasáren
 • 18:30 Start tříkolkářského sprintu
 • 20:00 Koncert Colegium musicum (zahrada)
 • 20:45 Vyhlášení vítězů dětského závodu
 • 21:00 Vernisáž výstavy „Šlápni s dědou do pedálů“
 • 21:00 – 24:00 volná prohlídka muzejních expozic, volná zábava.

 

Propozice dětského závodu:

 • Zúčastnit se mohou děti od 4 let. Děti do 6 let smí závod absolvovat pouze v doprovodu rodičů na kolech. Soutěží se ve třech věkových kategoriích: 4 – 6, 7 – 11, 12 – 15 let.
 • Trasa závodu bude vyznačená areálem kasáren. Součástí je jízda zručnosti (slalom, houpačka, krosový prvek) a přezkoušení ze znalosti dopravních značek. Jede se na čas, každá chyba na trase bude trestána připočtením 10 s k dosaženému času. Za chybu se považuje i nedostatečná povinná výbava kola ze zákona!
 • Děti, které ještě neumí jezdit na kolech, se mohou zúčastnit zvl. discipliny – SPRINT NA TŘÍKOLCE NEBO ODRÁŽECÍM VOZÍTKU (NUTNÝ JE VLASTNÍ „STROJ“)
 • KE STARTU NEBUDOU PŘIPUŠTĚNÍ ÚČASTNÍCI BEZ OCHRANNÉ PŘÍLBY!!!
 • Zápis do startovní listiny: Sobota 10 – 11 a 13 – 17:45 v pokladně muzea. STARTOVNÉ: ZDARMA!
 • První tři místa v každé kategorii získávají medaili. Všichni účastníci obdrží Pamětní list a drobnou sladkost.
Muzejní noc Strašice 2015
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika