Počasí z In-Pocasi.cz
Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Proběhly 800vky 2013 Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Neděle, 13 Říjen 2013 20:37

Letošní "osmistovky" měly poněkud pomalý rozjezd, když jsme během pochodu trávili spoustu času u řady bunkrů předválečného opevnění, přesněji řečeno u toho, co z nich na Hřebenech do dnešních dnů zůstalo.

Díky tomu jsme si ovšem prohlédli beze spěchu například trosky objektu se zachovanou podlahou (jinde v Brdech bývá rozmetána na kusy) nebo jedno ze stále vzácnějších míst, kde jsou dodnes, tedy po více než 70 letech, viditelné střelecké a pozorovací průseky.

Vrcholové družstvo zahrnující i doyena výpravy dokonce vyšplhalo až k rozvalinám ojedinělého "řopíku" v prudkém svahu Pišťáku, který byl před mnoha desetiletími budován s pomocí dočasně zřízené lanovky. Vůbec celou poznávací část výletu bylo lze označit za velmi uspokojivou, za což patří dík BrKovi a Martinu Doušovi, kolegům obeznámeným podrobně s fortifikační problematikou. Naopak podvečerní návrat do Řevnic ponurým údolím Babského potoka (plným slizkých valounů a mokrých kořenů) odhalil rezervy ve fyzické přípravě, které je třeba vyřešit nejpozději do příštího ročníku. Pár snímků z výletu se nachází jako obvykle ve fotogalerii.

Proběhly 800vky 2013
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika