Počasí z In-Pocasi.cz
Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Skiareál Těškov Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Vlček   
Pátek, 26 Říjen 2012 08:39

Aktuální sněhové info ze Ski areálu Těškov (7.2.2017) :

Sníh a stopy jsou přemrzlé, ale utvořil se jarní firn a lze lyžovat (hlavně bruslit) kdekoliv, kde je sníh. Pole nad třešňovkou k lesu je hodně zasněžené, tam je to ideální nebo pole nad Lhotou pod Radčem. Příjezd z Holoubkova je také ještě průjezdný.

Historie sněhového zpravodajství z Těškova :

31.1.2017: 4cm nového sněhu, nově upraveny tratě Těškov a Holoubkov. celkem 15 km + okruhy Lhota pod Radčem, Mýto a Strašice jsou dobře sjízdné po poslední úpravě.

30.1.2017: nově upraveno 10 km tratí mezi Holoubkovským a Mýtským okruhem podél silnice Těškov - Holoubkov - přejezd okolo Zemědělského družstva

26.1.2017: Ski areál Těškov je také.misto pro snowkiting. ideální sněhove podmínky. 30 km běžeckých tratí. dnes otevřen okruh Mýto s nástupem u hřbitova v Těškove a pěkný okruh Lhota pod Radčem nástup u fotbalového hřiště. Oba okruhy jsou dostupné i ze ski areálu Těškov.

22.1.2017: Stále skvělé sněhové i lyžařské podmínky: nově projet rolbou okruh Těškov a Holoubkov a připraven závodní okruh na středeční Chodovar ski tour.

12.1.2017: Včera připadlo během Tříkrálového běhu 3 cm sněhu, dnes projeta trasa na Radeč a okruhy Těškov.

6.1.2017: Připadlo nově cca 3 cm, stopy jsou pocukrované, další úprava by spíše uškodila.

5.1.2017: připadlo 5cm proběhla druhá úprava stop v délce 15 km, okruhy u Penzionu, pole (strniště) pod penzionem a část louky k Holoubkovu. Nebylo moc sněhu, ale dnes večer ještě připadlo, tak by mělo být pěkné lyžování. Tratě na loukách jsou skoro čisté a na polích to ještě drhne. 

4.1.2017: 4 cm sněhu, první trasa upravena kolem Pensionu Výhledy na Brdy.

5.2.2015: Stopy byly upraveny a to sice velký i malý okruh + sjezdovka do Těškova + sjezd k Zemědělskému družstvu. Ve středu od 18. hodin další díl Chodovar Ski Tour od 18. hodin.

3.2.2015: Stopa čersvě upravena + 2 cm nového sněhu.

29.1.2015: Připadlo trochu sněhu (3cm) na pevný upravený podklad cca 5cm, lyžování by mělo být pěkné, 27.1.2015 bylo upraveno stopovačem čerstvých 5cm sněhu. Dnes v noci zmrzne a když ještě trochu připadne sníh, tak bude opět lyžování na okruhu pěkné.

4.1.2015: Připadlo 4cm sněhu na ledový podklad, lyžování bude ideální.

1.1.2015: Sníh měkký, ale když v noci umrzne a tak bude lyžování dobré. místy tráva na starší lyže v pohodě. Sobotní závod na 3.krále technický komisař svazu lyžařů odvolal.

29.12.2014: Připraven je okruh Těškov o délce cca 700 m u Penzionu, upraveno rolbou 3 -5 cm sněhu. Sjízdné na starších lyžích a je třeba hledat ideální stopu.


Na Podbrdsku a v jeho blízkém okolí nenajdeme mnoho míst, kde běžkař může pohodlně nastoupit do strojově upravené stopy. V případě dobrých sněhových podmínek se můžeme vydat do z Prahy a Plzně nedalekého okolí Nového Jáchymova (Křivoklátsko) a nebo se dokonce proběhnout přímo na hipodromu v pražské Velké Chuchli. O to více cenější se zdá počin p.Zdeňka Rubáše, který pravidelně každý rok strojově připravuje trasy ve Skiareálu Těškov. Vlastně v jediném podbrdském lyžařském areálu.

lokalita : Skiareál Těškov

o areálu : Za příznivých sněhových podmínek je pravidelně již několik let v provozu běžkařský Skiareál Těškov. Ten je velmi dobře dostupný z dálnice D5 Praha - Plzeň. Stačí sjet na exitu č.50 (Mýto) a vydat se intuitivně po silničních směrovnících na obec Teškov. Areál spravuje p. Zdeněk Rubáš z cyklistického oddílu AC Sparta Praha. Tratě jsou umístěny na pláních v okolí obce a k běžkaření jsou vhodné i přilehlejší lesní cesty po známých okolních turistických zajímavostí. Celý Skiareál se totiž nachází na okraji přírodního parku Radeč. Dominantou této lokality jsou tedy vrcholy Radče, Brna a zřícenina hradu Mitterwald. V areálu jsou připraveny tratě a okruhy v délkách 1,5 až 10 km podle sněhových podmínek. Tratě jsou upravovány jak do klasiky tak i pro bruslení. Na tuto sezónu (zima 2011/12) je dokonce připravena novinka v podobě rolby. V plánu jsou tudíž i strojové úpravy stop a to dokonce až na Mittervald. V budoucnu je v plánu v případě podpory okolních obcí a vhodných sněhových podmínek přípravit přípojovací trasy z obcí Volduchy, Svojkovice, Rokycany, Osek, Litohlavy, Březina, Břasy, Přívětice a Sklená Huť přes hřeben Radče a jako druhou variantu pak Medový Újezd, Strašice, Dobřív, Hůrky přes přírodní park Trhoň ke Skiareálu Těškov. V areálu je také k dispozici sáňkařský a snowboardový kopec a pláně pro Snowkiting.

správce areálu a autor tras : Zdeněk Rubáš

délka tras : podle sněhových podmínek jsou připravovány okruhy pro klasické a bruslařské lyžování v délkách 1,5 až 10 km

nástup do stop : nástupy do stop jsou uvedeny v přiložené mapce Skiareálu Těškov

občerstvení u trasy :
motel Mýto
Těškovská hospoda

ubytování :
penzion Výhledy na Brdy v Těškově
motel Mýto

mapa Skiareálu Těškov :

alt

kliknutím na obrázek se otevře v novém okně zvětšená mapa celého Skiareálu

Fotografie ze Skiareálu Těškov :

alt
foto Zdeněk Rubáš : start Tříkrálového závodu v Těškově

alt
foto Zdeněk Rubáš : Tříkrálový závod v Těškově

alt
foto Zdeněk Rubáš : Tříkrálový závod v Těškově

alt
foto Zdeněk Rubáš : výhled ze Ski areálu na Brdy

alt
foto Zdeněk Rubáš : výhled na Dlouhý vrch a Hlavu v Brdech

alt
foto Zdeněk Rubáš : naše trasa a Kněžský vrch

alt
foto Zdeněk Rubáš : upravená trasa

alt
foto Zdeněk Rubáš : naše rolba na úpravu stop

 
Skiareál Těškov
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika