Počasí z In-Pocasi.cz
Střední Brdy

Střední Brdy jsou pro běžecké lyžování dokonalým terénem - rozlehlé, mnohotvárné, dostatečně vysoko položené, v zimě protkané velkým množstvím spontánně vzniklých tras. Celá věc má dvě vady na kráse, byť nikoliv fatální: především, jádro Středních Brd je stále aktivním vojenským výcvikovým prostorem, kam je vstup bez propustky vydané újezdním úřadem zakázán. Okrajové části újezdu jsou již delší dobu zpřístupněny o víkendech a svátcích a v horizontu několika let bude vojenský prostor pravděpodobně zrušen, nicméně prozatím je nanejvýš vhodné zachovávat přiměřenou obezřetnost a zejména se zdaleka vyhnout všem probíhajícím střelbám. Druhé úskalí spočívá v tom, že jen málo kde jsou komunikace v zimě udržované tak pečlivě, jako ve VVP, k pramalé radosti vašich skluznic. Těchto nesnází se však lze snadno zbavit volbou vhodnější trasy.

Zde prezentované trasy pokrývají jak plně "legální" trasy v okolí Padrťských rybníků, tak i oficiálně zapovězený (ale náherný) okruh v okolí vrchu Praha a nakonec také páteřní trasy "napříč" pojednávaným územím.


Filtr na titulek 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Padrťské rybníky oficiálně Jiří Vlček 16899
2 Za zaniklými obcemi (Padrťské rybníky neoficiálně) Jiří Vlček 6693
3 Středobrdská magistrála Jiří Vlček 12043
4 Okolí vrchu Praha neboli stopa Buď fit ! Jiří Vlček 10370
5 Po hřebenech Středních Brd Jiří Vlček 8806
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika