Počasí z In-Pocasi.cz
Část tzv. Nových kasáren v Rokycanech zbourána Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Neděle, 23 Červen 2013 18:16

V areálu bývalých kasáren v Rokycanech probíhá v těchto dnech demolice jedné z původních budov, vystavěných ve 30.letech minulého století při severní straně tehdy nově budovaného komplexu. Klasicizující budova byla vedena jako ubikační, ve 40. letech však sloužila wehrmachtu po nějaký čas jako velitelství. Kromě toho pamatovala také éru 321. těžké dělostřelecké brigády s jejími operačně taktickými raketovými systémy, jakož i závěr vojenského využití kasáren na sklonku milénia, kdy v Rokycanech sídlil 6. smíšený raketometný pluk (VÚ 4442).

Město Rokycany coby nový majitel s budovou po dlouhou dobu (minimálně v rozmezí let 2004-2007) počítalo. Byla plánována rekonstrukce objektu a jeho využití jako domu s pečovatelskou službou, dokonce byly investovány určité prostředky do projektové dokumentace. Celková kalkulovaná cena přestavby však dosáhla 43 milionů Kć (v cenových relacích roku 2004) - což bylo mnoho i v případě získání státních či evropských dotací.

Část tzv. Nových kasáren v Rokycanech zbourána
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika