Počasí z Weather Underground

Unable to get weather data from wunderground.com

this key does not exist

MŽP zveřejnilo návrh na vyhlášení CHKO Brdy Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Středa, 08 Květen 2013 17:25

Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo 7. května t.r. návrh na vyhlášení CHKO Brdy. Webová stránka obsahuje dokumenty obsahující popis současného stavu území, odůvodnění záměru, návrh plánu péče zamýšlené CHKO a především mapy s navrhovaným rozdělením CHKO do čtyř zón s různým stupněm ochrany.

Jedná se zatím o záměr, tedy nikoliv o skutečné vyhlášení. Dotčené subjekty mají 90 dnů na vznesení připomínek či námitek, na což navazuje další fáze trvající 60 dní, během níž MŽP rozhoduje o zapracovaní připomínek. Pak teprve bude návrh poslán do legislativního procesu. Cesta k vyhlášení CHKO nařízením vlády trvá obvykle přibližně jeden rok  (obsahuje i zdlouhavé meziresortní připomínkové řízení). Posledním nezbytným krokem je zřízení správy CHKO, což vyžaduje parlamentem schvalovanou změnu přílohy zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny - zde samozřejmě nelze činit relevantní časové odhady.

MŽP zveřejnilo návrh na vyhlášení CHKO Brdy
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika