Počasí z In-Pocasi.cz
Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie a místopis
Vojenství
Cestopisy a reportáže
Turistika a sport
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt
Brdská stopa
Brdská stopa
Aktuální zpravodajství
Lyžařské trasy
Ze života Horské služby
Počasí na Brdech (yr.no)
Webové kamery
Teslíny-automat. měření
Praha-automat. měření
Fórum kamzasnehem.cz
Objektivem HSB
Napište Brdské stopě
Brdská edice
Brdská edice
Knižní publikace
Fotografie z akcí
Staré brdské pohlednice
Kontakt na Br. edici, o.s.
Zdroje
Ke stažení
Odkazy
Toplist

TOPlist

Překlad / Translation
Naučná stezka "Za černým diamantem" v Mirošově Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Úterý, 08 Říjen 2013 22:35

19. října 2013 se v 10 hodin v Mirošově otevírá nová naučná stezka „Za černým diamantem“, která zájemce provede okrajovými i centrálními partiemi města a současně historií těžby místního černého uhlí prodávaného pod obchodním názvem Černý diamant.

Stezka měří asi 2,5 km a je na ní osm zastavení s velkoplošnými panely. Slavnostní zahájení provozu stezky se uskuteční na jejím prvním zastavení na Janově, nad přejezdem trati ČD. Na 15. hodinu je v mirošovské knihovně na nám. Míru připraven doprovodný program - přednáška M. Langa o krajině Mirošovska před zahájením uhelné těžby.

Stezku vytvořilo město Mirošov za pomoci grantu z osy LEADER IV a Programu rozvoje venkova řízeného občanským sdružením MAS Aktivios v Nezdicích. Autorem scénáře stezky je Martin Lang, grafiku vytvořil Richard Rotter, zastřešené konstrukce panelů provedlo truhlářství LAHAS, projekt zpracovala Šárka Krátká, vyrobilo Muzeum Středních Brd. Účastníci zahájení obdrží na památku informační brožurku naučné stezky s otiskem městského razítka a data konání akce.

Naučná stezka
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika