Počasí z In-Pocasi.cz
První historický výlet na dobových lyžích do Brd Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Pondělí, 11 Únor 2013 22:26

Horská služba Brdy - odbor měření sněhu pořádá dne 23.února 2013 první organizovaný lyžařský výlet v dobovém oblečení a na historických ski.
Místo: Nepomuk u Rožmitálu ("V Němcích").
Start: ve 13:00 u "Nepálu"
Trasa: cca 8km

Kamarádi a přátelé, dámy a pánové, prohlédněte doma či u sousedů kůlny, stodoly, půdy a staré šatníky. Zveme vás na první historický výlet na dobových lyžích a v dobovém oblečení.

Doporučujeme ski s vázáním kandahár, zhruba od ročníku 1970 směrem zpět do minulosti, k začátkům lyžování v Českých zemích. Je žádoucí použít různé oděvní součásky, které používali naši pradědečkové a prababičky na zimní výlety, vítány jsou i vojenské uniformy ČS armády, popř. CK Rakousko-uherské atp. :-). Mapa trasy je v příloze. Předpokládané trvání túry je cca 3hod., poté bude následovat posezení v horském bufetu "Nepál".

Spoluorgnizátorem akce je Muzeum lehkého opevnění Annín, jehož příznivci se zúčastní v uniformách prvorepublikové ČSA.

Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejpozdji pět dní před akcí a to na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo telefonním čísle 604631004, nebo prostřednictvím Brdské stopy, kvůli zajištění míst v bufetu.
PS: vše samozřejmě závisí také na sněhových podmínkách v Brdech. Pokud bude na čem jezdit aspoň na hřebeni, pak se akce koná ;-) .

První historický výlet na dobových lyžích do Brd
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika