Počasí z Weather Underground

Unable to get weather data from wunderground.com

this key does not exist

První historický výlet na dobových lyžích do Brd Tisk Email
Napsal uživatel Administrátor   
Pondělí, 11 Únor 2013 22:26

Horská služba Brdy - odbor měření sněhu pořádá dne 23.února 2013 první organizovaný lyžařský výlet v dobovém oblečení a na historických ski.
Místo: Nepomuk u Rožmitálu ("V Němcích").
Start: ve 13:00 u "Nepálu"
Trasa: cca 8km

Kamarádi a přátelé, dámy a pánové, prohlédněte doma či u sousedů kůlny, stodoly, půdy a staré šatníky. Zveme vás na první historický výlet na dobových lyžích a v dobovém oblečení.

Doporučujeme ski s vázáním kandahár, zhruba od ročníku 1970 směrem zpět do minulosti, k začátkům lyžování v Českých zemích. Je žádoucí použít různé oděvní součásky, které používali naši pradědečkové a prababičky na zimní výlety, vítány jsou i vojenské uniformy ČS armády, popř. CK Rakousko-uherské atp. :-). Mapa trasy je v příloze. Předpokládané trvání túry je cca 3hod., poté bude následovat posezení v horském bufetu "Nepál".

Spoluorgnizátorem akce je Muzeum lehkého opevnění Annín, jehož příznivci se zúčastní v uniformách prvorepublikové ČSA.

Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejpozdji pět dní před akcí a to na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo telefonním čísle 604631004, nebo prostřednictvím Brdské stopy, kvůli zajištění míst v bufetu.
PS: vše samozřejmě závisí také na sněhových podmínkách v Brdech. Pokud bude na čem jezdit aspoň na hřebeni, pak se akce koná ;-) .

První historický výlet na dobových lyžích do Brd
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika