Počasí z In-Pocasi.cz
2. seminář Horské služby Brdy Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Vlček   
Středa, 13 Únor 2013 06:37

Horská službo Brdy, všichni brdští příznivci, fanoušci Brdské stopy a lyžování, zbystřete!

Dovolujeme si oslovit nejenom Vás, ale i širokou veřejnost, a srdečně všechny pozvat na druhý ročník turisticko-poznávacího Semináře Horské služby Brdy. Ten se uskuteční v sobotu 9.března 2013 od 10:00 hod. ve Strašicích, tedy na okraji brdského ledovce. Letošní seminář se ponese především v duchu pozorování rozdílů dvou významných světových ledovců. Pochopitelně našeho méně nápadného Brdského a o něco málo většího a významnějšího Himálájského. Předat své nabyté zkušenosti přijde horolezec Honza "Tráva" Trávníček, který bude na toto téma a hovořit a filmy promítat od 15:00 hod. v restauraci Berten ve Strašicích v rámci své projekce Anapurna 2012. Opravdový horal dorazí ale již dříve, a to sice v 9:55 hod. do prvního výškového tábora na slavností nástup družstva neoficiální Horské služby Brdy a zúčastní se ranní horolezecké Púdži a dopoledně-odpoledního turisticky-průzkumného programu po dalších výškových táborech brdských Annapuren.

Program semináře :


1.část semináře – tzv. trekový průzkum Brdského ledovce.

9:55 hod. sraz účastníků v prvním výškovém táboře na úpatí Brdského ledovce (parkoviště u restaurace Berten ve Strašicích, přímo naproti Podbrdskému muzeu ve Strašicích)
10:00 hod.
horolezecká Púdža a vyzrazení plánu treku po výškových táborech brdských Annapuren
10:05 hod. společná tůra po dalších výškových táborech v okolí brdských Annapuren (předpokládaná délka treku max. 15 km, utajený plán trasy bude vyzrazen pět minut před samotným startem)
cca 13:30 hod. prohlídka základního výškového tábora pod brdskými Annapurnami (Podbrdské muzeum Strašice)

Honza Trávníček přislíbil i účast na první části tohoto semináře, proto budete mít všichni ojedinělou možnost setkat se s tímto zkušeným horolezcem přímo v terénu, popovídat si s ním, no zkrátka si na něj sáhnout, možná ho i trošku poškádlit :-). Semináře se rovněž zúčastní i expert Horské služby Brdy, který přímo v terénu předvede ukázku odborného měření výšky sněhové vrstvy (bude-li tedy co měřit :-) ). Jeho kurz mohou navštivit a zároveň se tak i zaškolit všechny přítomné ratolesti, tedy budoucí čekatelé do řad Horské služby. Děti jsou proto tímto vřele vítány. Navíc všechny dorazivší zajisté potěší i mobilní turistický bufet, který se osvědčil např. na loňském Betlémském světle na Baštíně.


2.část semináře – kuchyně prvního výškového tábora pod brdskými Annapurnami, tzv. teoretický průzkum Himálájského ledovce (restaurace Berten ve Strašicích)

15:00 hod. přednáška Honzy Trávníčka "Expedice Annaparuna 2012" (horolezec Honza Trávníček společně s Radkem Jarošem vystoupali v květnu 2012 na nejnepřístupnější a nejobávanější osmitisícovou horu)


cca 16:30 hod. přestávka na občerstvení
cca 17:00 hod. vyhlášení výsledků celosezónní soutěže "O titul nejlepšího zpravodaje Brdské stopy"
cca 17:15 hod. Dobývání Deštenských stěn - sportovní lyžařské klání mezi horskou službou Brdy a jejími profesionálními kolegy z Orlických hor (archivní snímek z roku 2011, edice HSB)
cca 17:30 hod. zakončení semináře

Program může být doplněn o další zajímavé příspěvky a navíc i měněn v závislosti na potřebách přednášejících. Čas přednášky o Annapurně se však měnit nebude. To je důležitá informace pro zájmce o tuto přednášku.

Organizační "pokyny" :
V případě zájmu se na Seminář prosím přihlašte emailově na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a to nejpozději do středy 6.3.2013 a to především kvůli naší představě o počtu účastníků Semináře. Předpokládáme totiž, že řada lidí dorazí až na samotnou přednášku Honzy Trávníčka a nezúčastní se našeho celodenního programu. Časy všech bloků, tedy dopoledního i odpoledního, jsou naplánovány tak, aby byly pro zájemce dostupny veřejnou dopravou a to sice autobusovou linkou Plzeň - Rokycany - Strašice (8:40 hod. Plzeň, 9:09 hod. Rokycany, 9:37 hod. Strašice nebo 12:25 hod. Plzeň, 12:53 hod. Rokycany, 13:19 hod. Strašice) a zpět (16:59 hod. Strašice, 17:27 hod. Rokycany, 18:00 hod. Plzeň CAN).

Naštívit můžete pochopitelně i pouze samotnou přednášku Annapurna 2012. V tomto případě můžete využít slevy na vstupné do Podbrdského muzea ve Strašicích. S platnou vstupenkou na naší přednášku a nebo uvedením svého jména na guest listu máte totiž možnost vstupu do muzea za 30.- Kč v počtu do 10-ti organizovaných návštěvníků a nebo 20.- Kč za osobu v počtu 10-ti a více organizovaných návštěvníků. Otevírací doba muzea v sobotu 9.3.2013 je od 10:00 - 12:00 hod. a od 13:00 - 17:00 hod.

Vaše případné dotazy rádi zodpovíme na uvedeném emailu či tel.čísle. Řadu cenných informací naleznete také na facebookovém profilu Brdské stopy. Ten slouží především jako náš blog.

vstupné na přednášku Annapurna 2012

  • dospělí 100.- Kč
  • děti do 15-ti let 50.- Kč

(všechny vstupenky jsou slosovatelné!)

Poznámky ke vstupnému :
Účastnící celodenního programu Semináře HSB mají v ceně vstupenky přednášky Annapurna 2012 vstupné na prohlídku Podbrdského muzea ve Strašicích zdarma. Očekávaná doba naší návštevy v muzeu bude cca 13:30 - 14:45 hod.


Předprodej vstupenek je možný na tel.č. (+420) 731 446 487 a nebo pomocí emailu : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 

alt

Partneři akce :
restaurace Berten Strašice
Podbrdské muzeum Strašice
Horská služba Brdy
Brdská edice
Brdské listy
Brdská stopa

2. seminář Horské služby Brdy
 

Pokud není uvedeno jinak, podléhá obsah těchto stránek licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika